O przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 10 w Łomży istnieje od 1986 roku. Organem prowadzącym jest Miasto Łomża, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny Podlaskie Kuratorium Oświaty. Funkcję dyrektora placówki pełni mgr Ewa Aszoff.

Przedszkole znajduje się w centrum dużego osiedla mieszkaniowego, przy ulicy Księżnej Anny 12. Położenie z dala od głównych ulic, a także ogrodzenie całej posesji wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom. Budynek przedszkola otacza piękny ogród z bogatym drzewostanem i placem zabaw. W sąsiedztwie placówki znajduje się Skate Park i Szkoła Podstawowa Nr 9.

Przedszkole jest placówką 6-cio oddziałową, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Na co dzień opiekuje się nimi doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Zatrudnionych jest 12 pedagogów, 10 osób personelu technicznego, główna księgowa i referent. Oprócz zajęć programowych, przedszkole oferuje bezpłatne zajęcia dodatkowe:

• język angielski,

• plastyczne,

• logopedyczne,

• zajęcia matematyczne,

• zajęcia recytatorskie

Żywienie dzieci (3 posiłki dziennie) oparte jest na urozmaiconej diecie, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb żywieniowych i zasad zdrowego żywienia. Placówka jest czysta, zadbana, wyposażona w zabawki i nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny. Nauczyciele doskonalą umiejętności zawodowe, stosują aktywizujące metody nauczania i wykorzystują w pracy z dziećmi nowoczesne technologie informatyczno - komunikacyjne.

Przedszkole prowadzi szeroką współpracę ze środowiskiem kulturalnym, oświatowym i społecznym, podejmując wiele wspólnych inicjatyw na rzecz rozwoju dzieci. W placówce odbywają się liczne prezentacje, koncerty, widowiska i przedstawienia teatralne w wykonaniu artystów, a także rodziców. Przedszkole należy do grona "Szkół Talentów", stąd tez nauczyciele stwarzają warunki, aby wychowankowie rozwijali swoje zainteresowania i zdolności poprzez udział w konkursach, festynach i akcjach społecznych. Rodzice życzliwie odnoszą się do pracy personelu. Placówka wypracowała własne tradycje i kultywuje obrzędowość patriotyczną. Dzieci bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola. Absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do nauki w szkole.